Электронные книги

Жанры
Реклама

Последние комментарии
От партнёров
Облако тегов

Военная историяLovci Lebek

Lovci Lebek
Lovci Lebek
By Matthew Brennan

Publisher: Revi 1998 258 Pages
ISBN: 8085957043
PDF 101 MB

Vietnam, to byla válka palebné síly. Většina studií odhaduje, že v době vrcholného zá­jmu Spojených států, v roce 1968, se do bojových operací přímo zapojovalo asi deset pro­cent Američanů, kteří tam sloužili. Toto procento později ještě kleslo. Ostatní, ve Vietnamu sloužící Američané, patřili k opravdu ohromnému logistickému „ocasu", který umožňoval zbytku psa štěkat. Také břemeno bojů se nerozkládalo rovnoměrně. Nacházely se zde mobilní „hasičské brigády", jako 101. výsadková brigáda a 1. jízdní divize a pak divize se statickými úlohami, které rok za rokem okupovaly stejné území.
Rovněž intenzita bojů se od jednotky k jednotce lišila. Asi padesát procent všech nepřá­telských vojáků zabitých 1. jízdní divizí zahynulo rukama mužů její průzkumné squadrony - 1/9. kavalerie1, jednotky, která disponovala přibližně sedmnácti procenty vrtulníkové sí­ly 1. jízdní divize a čtyřmi procenty její pěchotní síly. Squadrona do Vietnamu přicestovala jakožto nevyzkoušené pojetí letecké války. Nemohu uvěřit tomu, že plánovači, dokonce ani v těch nejdivočejších snech, věděli, jak úspěšná bude.
Byla zde také jedna pozemní jednotka, rota Delta, která squadroně sloužila jako takzvaná jednotka rychlé reakce, s dodatečnými povinnostmi silničních hlídek a zabezpe­čování konvojů. Skládala se ze tří identických čet, každá se čtyřmi džípy „Krysích hlídek" s namontovanými kulomety, dvěma džípy se 106mm bezzákluzovými kanóny, lehkým ná­klaďákem s minometným družstvem, dalším lehkým náklaďákem s družstvem pěchoty a džípem velitele čety, rovněž s namontovaným kulometem.Нажмите для скачивания Lovci.lebek.rar!Lovci.lebek.rar
Размер: 101.31 Mb(cкачиваний: 0)Похожие книги

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


  • Valid XHTML 1.0 Transitional